Arhiva din categoria ‘Concursuri’

PERFORMANTE ANUL 2011

NR. CRT.

DISCIPLINA

NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI

CLASA

PROFESOR INDRUMATOR

REZULTATE FAZA NATIONALA

1

BIOLOGIE

BABA CATALIN

XIIE

NEGOITA IULIANA

2

CHIMIE

DRĂGHICI MARIA

VIII

NIŢĂ ELENA

3

CHIMIE

TANASE LIVIU

IXB

ISTRATE GABRIELA

4

CHIMIE

RAŢĂ THEODOR

IXA

ISTRATE GABRIELA

5

CHIMIE

ILIE MARIA

XB

ISTRATE IOANA

MENTIUNE

6

CHIMIE

DEACU BOGDAN

XB

ISTRATE IOANA

7

ECONOMIE

ARON DENISA-FLORENTINA

XII

VESTINEANU ELENA

8

FIZICA

DANCIU ANDRA MARIA

VII

BADELE NELA

9

FIZICA

TANASE MIRCEAADRIAN

IXA

DRAGOMIR ELEONORA

MENTIUNE

10

FIZICA

BAICOIANU DANIELA-ALINA

IXB

FRANCU PAUL

11

FIZICA

MARINESCU DAN-CRISTIAN

IXB

FRANCU PAUL

12

FIZICA

MIHAI ROXANA- IRINA

XB

FRANCU PAUL

13

FIZICA

TATU DANIELA-FLORENTINA

XB

FRANCU PAUL

14

FIZICA

DRUNCEA MIHAI NICUSOR

XIA

DRAGOMIR ELEONORA

15

GEOGRAFIE

TRANDAFIR DENISA

XA

PARVU TUDORA

16

GEOGRAFIE

SIMION CRISTINA

XIIG

MANEA CRISTIAN

17

INFORMATICA

LAMBRU ANDREI

XIA

ROMASCU ANGHELUSA

18

ISTORIE

MURATURA ANDREEA

XF

VLAD EMILIA

MENTIUNE

19

ISTORIE

ENACHE MIHAELA- CRISTINA

XIF

VLAD EMILIA

MENTIUNE

20

LB. FRANCEZA

BAJAN DOMNICA

XF

MOCANU ELENA

MENTIUNE

21

LB. FRANCEZA

MIHAI SONIA

XIIF

DESPA DAN

MENTIUNE

22

LB. ROMANA

VOITEANU FLORINA- RALUCA

XII

BUCIU DOINA

PREMIU SPECIAL

23

MATEMATICA- Haimovici

PETRIŞOR RODICA

IXE

POPESCU MARCEL

24

MATEMATICA- Haimovici

DOBRICĂ LORENA

XIE

TONT ADRIANA

25

MATEMATICA- Haimovici

BOGHIU MIRELA

XIIE

PAPACU NICOLAE

PREMIUL III

26

MATEMATICA- Haimovici

GRIGORE SIMINA

XF

TONT ADRIANA

MENTIUNE

27

MATEMATICA

CUSTURĂ MIHAI

IXA

STERE SORIN

28

MATEMATICA

DRĂJNEANU DIANA

XA

PAPACU NICOLAE

29

MATEMATICA

MIHAI ROXANA

XB

POPESCU MARCEL

30

MATEMATICA

GEAMBAŞU GEORGE

XIA

MARGARIT MARIAN

31

MATEMATICA

ONCESCU COSMIN IONUŢ

XIIB

TUDOR MIOARA

32

PSIHOLOGIE

VESMAN DIANA

XIIF

IONESCU ADRIANA

33

RELIGIE

ZAPCIU IONELA- MIHAELA

XF

STROEADRIAN

34

LATINA

ARDELEANU LAURA- STEFANIA

IXF

STAN LOREDANA

35

LATINA

STROE NICOLETA- ANDREEA

IXF

STAN LOREDANA

36

LATINA

POPESCU CARMEN

XF

STAN LOREDANA

37

LATINA

PENCU SILVIA

XF

STAN LOREDANA

38

CHIMEXPERT

ILIE MARIA

XB

ISTRATE IOANA

39

TENIS DE MASA

BATRANU VALENTIN

XIIG

NEAGU LIVIU

40

SAH

STANICU ANDREEA

IXA

SIMION EMILIA

41

ATLETISM

TURCU GEORGE

XB

SARBU TUDOR

42

ALEGE! ESTE DREPTUL TAU!

MARINESCU DAN

IXB

NEGOITA IULIANA

43

ALEGE! ESTE DREPTUL TAU!

RADULESCU GEANINA

XIA

POPA MARIA

44

CULTURA

SI CIVILIZATIE

ROMANEASCA

CARACOSTEA ALINA

XF

VLAD EMILIA

45

GALEATA AIDA- GEANINA

XF

46

STOICESCU ANDREEA

XF

47

INFORMATICA APLICATA

NEAGU ROBERT

IXD

STOICA MONA

MENTIUNE

48

FIZICA- EVRIKA

DANCIU ANDRA MARIA

VII

BADELE NELA

PREMIUL III

49

FIZICA- EVRIKA

MIHAI ROXANA- IRINA

X

FRANCU PAUL

MENTIUNE

50

FIZICA- EVRIKA

TANASE MIRCEAADRIAN

IX

DRAGOMIR ELEONORA

51

CHIMIE- CONCURS EUROPEAN EUSO

ILIE MARIA

XB

ISTRATE IOANA

PREMIUL II

52

MATEMATICA-ARHIMEDE

DRAJNEANU DIANA

XA

PAPACU NICOLAE

PREMIUL  I

53

MATEMATICA-ARHIMEDE

CUSTURA MIHAI

IXA

STERE SORIN

PREMIUL I

54

MATEMATICA-ARHIMEDE

RATA TEODOR

IXA

STERE SORIN

PREMIUL III

55

MATEMATICA-ARHIMEDE

TOMA IOANA

IX

PAPACU NICOLAE

PREMIUL  III

56

MATEMATICA-ARHIMEDE

PUIA CRISTIAN

IX

PAPACU NICOLAE

PREMIUL III

57

MATEMATICA-ARHIMEDE

POPA IULIA

V

POPESCU MARCEL

MENTIUNE

58

MATEMATICA-ARHIMEDE

ALEXANDRESCU ANDA

V

POPESCU MARCEL

MENTIUNE

59

MATEMATICA-ARHIMEDE

RADU ALEXANDRA

VIII

TUDOR MIOARA

MENTIUNE

60

FIZICA- CONCURSUL PHI

MIHAI ROXANA – IRINA

XB

FRANCU PAUL

PREMIUL II

61

MATEMATICA- ARHIMEDE INTERNATIONAL

DRAJNEANU DIANA

XA

PAPACU NICOLAE

MEDALIE DE AUR

 

International Mathematical Arhimede Contest

În perioada 20-24 iunie, a avut loc la Bucureşti, a V-a ediţie a Concursului Internaţional de Matematică Arhimede (IMACInternational Mathematical Arhimede Contest) cu participarea echipelor de elevi din Spania, Serbia, Bulgaria, Republica Moldova şi România. Concursul se desfăşoară pe trei grupe de vârstă: seniori (clasele IX-XII), juniori I (clasele VII-IX) şi juniori II (clasele V-VI). În urma barajului de selecţie din 14 mai 2010, eleva Drăjneanu Diana, clasa a X-a A (profesor îndrumător Papacu Nicolae), Colegiul Naţional „Mihai Viteazul” Slobozia, a fost admisă în echipa de seniori a României şi a obţinut dreptul de a participa la IMAC. În urma desfăşurării  probelor din 21 şi 22 iunie, eleva Drăjneanu Diana a obţinut un rezultat de excepţie: Medalia de Aur.

De remarcat că eleva Drăjneanu Diana a ocupat locul patru în concurs şi a avut cel mai mare punctaj dintre cei care au reprezentant România.

Concursuri Naţionale de Matematică, 2011 – faza finală

Rezultatele elevilor C.N.M.V. Slobozia

Nr. crt. Numele si prenumele Disciplina Concurs Clasa Premiu Profesor
1 Boghiu Mirela Matematică Concursul Naţional de Matematică Aplicată A. Haimovici – etapa finală 12 Premiul al III-lea Papacu Nicolae
2 Grigore Simina Matematică Concursul Naţional de Matematică Aplicată A. Haimovici – etapa finală 10 Menţiune Tonţ Adriana
3 Drăjneanu Diana Matematică Concursul Naţional Arhimede – etapa finală 10 Premiul I Papacu Nicolae
4 Custură Mihai Matematică Concursul Naţional Arhimede – etapa finală 9 Premiul I Stere Sorin
5 Raţă Teodor Matematică Concursul Naţional Arhimede – etapa finală 9 Premiul al III-lea Stere Sorin
6 Toma Ioana Matematică Concursul Naţional Arhimede – etapa finală 9 Premiul al III-lea Papacu Nicolae
7 Puia Cristian Matematică Concursul Naţional Arhimede – etapa finală 9 Premiul al III-lea Papacu Nicolae
8 Popa Iulia Matematică Concursul Naţional Arhimede – etapa finală 5 Menţiune Popescu Marcel
9 Alexandrescu Anda Matematică Concursul Naţional Arhimede – etapa finală 5 Menţiune Popescu Marcel
10 Radu Alexandra Matematică Concursul Naţional Arhimede – etapa finală 8 Menţiune Tudor Mioara

 

CONCURSUL INTERJUDEŢEAN DE MATEMATICĂ „VICTOR VÂLCOVICI”

Ediţia a XIX-a, Brăila, mai 2011

În data de 14 mai 2011 a avut loc la Colegiul Naţional „Nicolae Bălcescu” din Brăila  Concursul Interjudeţean de Matematică „Victor Vâlcovici”, ediţia a XIX-a. La concurs au participat peste 100 de elevi ai claselor VII-XI din judeţele Braşov, Brăila, Buzău, Galaţi,  Ialomiţa şi din municipiul Bucureşti. Printre participanţi la concursul s-au numărat şi doi elevi ai liceului nostru care au obţinut rezultate foarte bune:

NR.
CRT
NUME ȘI PRENUME CLASA PREMIU PROFESOR
ÎNDRUMĂTOR
1. Drăjneanu Diana a X-a A Premiul I Papacu Nicolae
2. Custură Mihai a IX-a A Premiul al II-lea Stere Sorin

Rezultate obţinute la Olimpiada de Matematică

Rezultate obţinute la Olimpiada Naţională de Matematică

Etapa judeţeană, 12 martie, 2011

 

 

Nr. crt. Nume şi prenume Clasa Premiu Profesor îndrumător
1 Custură Mihai a IX-a A Premiul I (calificat la etapa finală) Stere Sorin
2 Drăjneanu Diana a X-a A Premiul I (calificată la etapa finală) Papacu Nicolae
3 Geambaşu George a XI-a A Premiul I (calificat la etapa finală) Mărgărit Marian

4

Oncescu Cosmin

a XII-a B

Premiul I (calificat la etapa finală)

Tudor Mioara

5

Mihai Roxana

a X-a B

Premiul al II-lea (calificată la etapa finală)

Popescu Marcel

6

Tănase Mircea a IX-a A Premiul I Stere Sorin

7

Costandache Alexandra

a IX-a B

Premiul al II-lea

Papacu Nicolae

8

Danciu Andra

a VII-a

Premiul al III-lea

Mărgărit Marian

9

Axinte Jeanina

a IX-a B

Premiul al III-lea

Papacu Nicolae

10

Tatu Daniela a X-a B

Premiul al III-lea

Popescu Marcel

11

Drumea Alina a XII-a A

Premiul al III-lea

Popescu Marcel

12

Raţă Teodor

a IX-a A

Locul 4

Stere Sorin

13

Zîrnă Gabriela

a X-a A

Locul 5

Papacu Nicolae

 

Rezultate obţinute la Concursul „Adolf Haimovici”

Rezultate obţinute la Concursul Naţional de Matematică Aplicată „Adolf Haimovici”

Etapa judeţeană, 12 martie, 2010

 

 

Nr. crt. Nume şi prenume Clasa Premiu Profesor îndrumător
1 Petrişor Rodica a IX-a E Premiul I (calificată la etapa finală) Popescu Marcel
2 Grigore Simina a X-a F Premiul I (calificată la etapa finală) Tonţ Adriana
3

Dobrică Lorena

a XI-a E Premiul I (calificată la etapa finală) Tonţ Adriana

4

Boghiu Mirela a XII-a E Premiul III (calificată la etapa finală) Papacu Nicolae

 

REZULTATE OBŢINUTE LA OLIMPIADA DE LIMBĂ, COMUNICARE ŞI LITERATURĂ ROMÂNĂ

REZULTATE OBŢINUTE LA OLIMPIADA DE LIMBĂ, COMUNICARE ŞI LITERATURĂ ROMÂNĂ

FAZA JUDEŢEANĂ – 19 februarie 2011

Nr.crt. Numele şi prenumele elevilor Clasa Rezultat Profesor coordonator
1. VOITEANU FLORINA a XII-a F Premiul I (calificată la faza naţională) BUCIU DOINA
2. POPA IULIA a V-a Premiul  II BUCIU DOINA
3. AXINTE JEANINA a IX-a B Premiul  II ROMAN ALINA
4. ZÂRNĂ GABRIELA a X-a A Premiul III ŞTIUCĂ ALECSANDRU
5. BORDEI IOANA a XI-a F Menţiune ANTONESCU GH.
6. AMBRUŞ DIANA a XII-a A Menţiune ROMAN ALINA
7. STANCU ANDREI a X-a B Menţiune BUCIU DOINA
8. VASILE CRISTINA a XI-a F Menţiune ANTONESCU GH.

REZULTATE OBŢINUTE LA OLIMPIADA DE LIMBI CLASICE – LIMBA LATINĂ

REZULTATE OBŢINUTE LA OLIMPIADA DE LIMBI CLASICE – LIMBA LATINĂ

FAZA JUDEŢEANĂ – 20 FEBRUARIE 2011

Nr.crt. Numele şi prenumele elevului clasa Rezultat Profesor coordonator
1. ARDELEANU LAURA-ŞTEFANIA IX F Premiul I (calificată la faza naţională) STAN LOREDANA
2. STROE NICOLETA-ANDREEA IX F Premiul I (calificată la faza naţională STAN LOREDANA
3. CIPU MARIA-TEODORA IX F Premiul III STAN LOREDANA
4. CALOEAN ANDRA-LUISA IX F Premiul III STAN LOREDANA
5. PENCU SILVIA X F Premiul II STAN LOREDANA
6. POPESCU CARMEN X F Premiul II STAN LOREDANA
7. ZAPCIU MIHAELA X F menţiune STAN LOREDANA
8. GĂLEATĂ AIDA X F Premiul III STAN LOREDANA
9. VECHIU NICOLETA X F Premiul III STAN LOREDANA
10. CARACOSTEA ALINA X F Premiul III STAN LOREDANA

REZULTATELE OBTINUTE LA FAZA ZONALA A CONCURSULUI NATIONAL DE CHIMIE ,,CHIMEXPERT” AN SCOLAR 2010-2011

Nr crt Nume si prenume elev Clasa Premiu Professor indrumator
Bica Popi Melania VII Menţiune Istrate Gabriela
Drăghici Maria VIII Menţiune Niţă Elena
Marinică Bogdan IXB Menţiune Istrate Gabriela
Raţă Theodor IXA Menţiune specială Istrate Gabriela
Toma Ioana IXB Premiul III Istrate Gabriela
Ilie Maria XB Premiul III Istrate Ioana

Elevii calificaţi la faza naţională vor fi anunţaţi în ziua de 22.02.2011, după centralizarea rezultatelor din toate centrele zonale.

Concursul Interjudetean de Matematica-Informatică “Grigore Moisil” Editia a VII-a, Urziceni, ianuarie 2011

Sâmbătă 29 ianuarie 2011 a avut loc la Urziceni, Concursul Interjudeţean de Matematică-Informatică “Grigore Moisil”, ediţia a VII-a, organizat de Colegiul National „Grigore Moisil” Urziceni, Inspectoratul Şcolar Judeţean Ialomiţa şi de Asociaţia „Grigore Moisil”. La concurs au participat  150 de elevi din judeţele Dolj, Dâmboviţa, Ialomiţa, Prahova, Teleorman şi din municipiul Bucureşti. Printre premianţii concursului s-au numărat si elevi ai liceului nostru:

Nume şi prenume Clasa Premiu Profesor îndrumător
Drăjneanu Diana Clasa a X-a A Premiul II Papacu Nicolae
Custură Mihai Clasa a IX-a A Menţiune Stere Sorin
Geambaşu George Clasa a XI-a A Menţiune Mărgărit Marian