Arhiva din categoria ‘Concursuri’

REZULTATELE CONCURSULUI „SMART”

REZULTATELE OBȚINUTE DE ELEVII

COLEGIULUI NAŢIONAL „MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

LA CONCURSUL „SMART”

Nr crt

Elev

Clasa

Premiul obtinut

Sectiunea

Punctaj

Profesor indrumator

1

Dobrin Alexandru

VIII

III

Limba română

92

Tender Cristina

REZULTATELE CONCURSULUI „MAREA NEAGRĂ DIGITALĂ”

REZULTATELE OBȚINUTE DE ELEVII

COLEGIULUI NAŢIONAL „ MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

LA CONCURSUL  MAREA NEAGRĂ DIGITALĂ

Editia III – martie 2012

 

 

Nr crt

Elev

Clasa

Premiul obtinut

Sectiunea

Profesor indrumator

1

Cojocaru Cristian

IX A

I

Multimedia

(Film)

Lepadatescu Monica

2

Helmeseanu Alexandru

Stiuca Alexandru

IX A

II

Multimedia

(Film)

Lepadatescu Monica

3

Anghel Monica

IX A

II

Multimedia

(Prezentare PowerPoint)

Lepadatescu Monica

4

Dumitru Elena

XII B

II

Multimedia

(Prezentare PowerPoint)

Lepadatescu Monica

5

Anton Marinela

XI G

Mentiune

Grafica

Stoica Mona

REZULTATELE CONCURSULUI CANGURUL LINGVIST

REZULTATELE OBȚINUTE DE ELEVII

COLEGIULUI NAŢIONAL „ MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

LA CONCURSUL CANGURUL LINGVIST-proba de baraj-

SECŢIUNEA POVEŞTILE CANGURULUI

24 martie 2012, Bucureşti

 

 

NR.CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI CLASA PREMIUL PROFESOR ÎNDRUMĂTOR
1. ANDREI BACHEŞ a X-a A al III-lea STAN LOREDANA

 

 


https://www.cangurul.ro/pc512/baraj%20Lingvist%202012_pov.pdf

 

REZULTATELE CONCURSULUI INTERJUDEŢEAN „CONDEI DE JURNALIST”

REZULTATELE OBȚINUTE DE ELEVII

COLEGIULUI NAŢIONAL „ MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

LA CONCURSUL  INTERJUDEŢEAN “CONDEI DE JURNALIST”

ediţia a II-a, 20 martie 2012, Suceava

 

NR.CRT NUMELE  ȘI  PRENUMELE ELEVILOR CLASA PREMIUL PROFESOR ÎNDRUMĂTOR
1.  DIANA ZAHARIA IX G I  (secţiunea interviu) STAN LOREDANA
2. ANCUŢA ION XII A III  (secţiunea reportaj) STAN LOREDANA

Diplomele obţinute

Concursul Interjudeţean de Matematică “Gheorghe Mihoc” Ediţia a XVIII-a, Slobozia, martie 2012

Sâmbătă 24 martie 2012 a avut loc la Slobozia, Concursul Interjudeţean de Matematică “Gheorghe Mihoc”, ediţia a XVIII-a, organizat de Colegiul Naţional „Mihai Viteazul” şi de Filiala Ialomiţa a Societăţii de Ştiinţe Matematice din România. La concurs au participat  94 de elevi din judeţele  Călăraşi, Constanţa,  Ialomiţa, Prahova şi din municipiul Bucureşti. Elevii liceului nostru au obţinut rezultate foarte bune:

 

Nume şi prenume

Clasa

Premiu

Profesor îndrumător

Gae Silviu

Clasa a IX-a B

Premiul I

Popescu Marcel

Custură Mihai

Clasa a X-a A

Premiul I

Stere Sorin

Drăjneanu Diana

Clasa a XI-a A

Premiul I

Papacu Nicolae

Şchiaua Dragoş

Clasa a X-a B

Premiul al III-lea

Papacu Nicolae

Geambaşu George

Clasa a XII-a A

Premiul al III-lea

Mărgărit Marian

Danciu Andra

Clasa a VIII-a

Menţiune

Mărgărit Marian

Iordache Vlad

Clasa a IX-a A

Menţiune

Tudor Mioara

Puia Cristian

Clasa a X-a B

Menţiune

Papacu Nicolae

Tatu Daniela

Clasa a XI-a B

Menţiune

Popescu Marcel

CONCURSUL NATIONAL DE FOTOGRAFIE ”ROMÂNIA, ŢARA MEA”

REZULTATELE

CONCURSULUI  NATIONAL DE FOTOGRAFIE

 ” ROMÂNIA, ŢARA MEA ”

Reşiţa, Ediția a II-a, noiembrie 2011

 

 

SECȚIUNEA a III-a „Hoinar prin Munţii Banatului”

Nr.crt. Numele și prenumele elevului Rezultatul obținut clasa Profesor îndrumător
1. BICA-POPI MELANIA premiul I a VIII-a TENDER CRISTINA
2 BICA-POPI MELANIA premiul al II-lea a VIII-a TENDER CRISTINA
3 CALINCU VLAD premiul al III-lea a V-a VLAD EMILIA

REZULTATELE CONCURSULUI INTERJUDEȚEAN DE CREAŢIE LITERARĂ / ESEU ” MIHAI EMINESCU ”, Ediţia a III-a

Inspectoratul Școlar al Județului Ialomița

Biblioteca Județeană ” Ștefan Bănulescu”

Casa Corpului Didactic Ialomița

Colegiul Național ” Mihai Viteazul  ” Slobozia

REZULTATELE


CONCURSULUI  INTERJUDEȚEAN DE CREAŢIE LITERARĂ / ESEU

 ” MIHAI EMINESCU ”

Ediția a III-a, 15 ianuarie 2012

 

 

SECȚIUNEA ESEU

Nr.crt. Numele și prenumele elevului Rezultatul obținut clasa Școala de proveniență Profesor îndrumător
1.        MELINTE GEORGIANA-ALEXANDRA premiul  II XIIC LICEUL TEORETIC ”SPIRU HARET” MOINEȘTI, JUD. BACĂU RACHERU TINCUȚA
2.        ANDREEA STATE, UNGURIANU ANTONELA, AGAFIȚEI ALINA premiul  III XII E COLEGIUL NAȚIONAL ”DRAGOȘ VODĂ” CÂMPULUNG MOLDOVENESC, JUD.SUCEAVA ȘTEFĂROI IONELA
3.        PAȚILEA MIRUNA-MIHAELA menţiune XIIC LICEUL TEORETIC ”SPIRU HARET” MOINEȘTI, JUD. BACĂU RACHERU TINCUȚA
4.        LĂCĂTUȘU MĂDĂLINA-ELENA menţiune X G LICEUL TEORETIC ”SPIRU HARET” MOINEȘTI, JUD. BACĂU RACHERU TINCUȚA
5.        APETRII TORA-DANIELA

menţiune XIC GRUPUL  ȘCOLAR  INDUSTRIAL ENERGETIC CERNAVODĂ, JUD.CONSTANȚA NISTOR LUCHEREA
6.        DIMOFTE OANA menţiune XII GRUPUL  ȘCOLAR  “SFÂNTA MARIA” GALAŢI COJOCARU DORINA

SECȚIUNEA CREAȚIE LITERARĂ- PROZĂ

 

Nr.crt. Numele și prenumele elevului Rezultatul obținut clasa Școala de proveniență Profesor îndrumător
1.        APETRII TORA-DANIELA

 

menţiune XIC GRUPUL  ȘCOLAR  INDUSTRIAL ENERGETIC CERNAVODĂ, JUD.CONSTANȚA NISTOR LUCHEREA
2.        TRAȘCĂ ALINA menţiune X GRUPUL  ȘCOLAR  ”BRĂTIANU” DRĂGĂȘANI, JUD.VÂLCEA BĂLAN ECATERINA

 

SECȚIUNEA CREAȚIE LITERARĂ- POEZIE

Nr.crt. Numele și prenumele elevului Rezultatul obținut clasa Școala de proveniență Profesor îndrumător
1.        ȚĂPUC ALEXANDRU-VIOREL -CRISTIAN premiul  II XIIID GRUPUL  ȘCOLAR  INDUSTRIAL ENERGETIC CERNAVODĂ, JUD.CONSTANȚA NISTOR LUCHEREA
2.        AMBĂRUŞ CRISTIAN GABRIEL premiul  II XII COLEGIUL NAȚIONAL ”CUZA-VODĂ” HUȘI, JUD.VASLUI MARIN MIRELA
3.        DRUGĂ IONELA LARISA premiul  III XIIF COLEGIUL NAȚIONAL ”GIB.MIHĂESCU” DRĂGĂȘANI, JUD.VĂLCEA RADU MIHAELA
4.        GĂMAN MIHNEA-ALEXANDRU premiul  III XI COLEGIUL NAȚIONAL ”FRAȚII BUZEȘTI” CRAIOVA, JUD.DOLJ COJOCĂREANU GABRIELA
5.        MUDREI MARIUS-MIHAI menţiune XII GRUPUL  ȘCOLAR  INDUSTRIAL ENERGETIC CERNAVODĂ, JUD.CONSTANȚA NISTOR LUCHEREA

Profesori organizatori:

STAN LOREDANA-  COLEGIUL NAȚIONAL ”MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

ROMAN ALINA- COLEGIUL NAȚIONAL ”MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

TENDER CRISTINA – COLEGIUL NAȚIONAL ”MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

 

Director ,

prof.Frâncu Paul – COLEGIUL NAȚIONAL ”MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

REZULTATELE CONCURSULUI NAȚIONAL DE CREAȚIE LITERARĂ “COPILĂRIA, UN POEM”

REZULTATELE  OBȚINUTE DE

ELEVII COLEGIULUI NAŢIONAL „MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

LA CONCURSUL  NAŢIONAL DE CREAȚIE LITERARĂ

 COPILĂRIA, UN POEM

etapa a III-a  – NEAMŢ, octombrie 2011

NR.CRT NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR CLASA PREMIUL OBȚINUT PROFESOR ÎNDRUMĂTOR
1. SAVU ANDREEA a V-a I TENDER CRISTINA

CONCURSUL INTERJUDEȚEAN DE CREAȚIE LITERARĂ/ ESEU ” MIHAI EMINESCU ”

CONCURSUL INTERJUDEȚEAN DE CREAȚIE LITERARĂ/ ESEU
” MIHAI EMINESCU ”

Ediția a III-a, 15 ianuarie 2012

 
 

REGULAMENTUL CONCURSULUI

 
 

REZULTATELE CONCURSULUI „ION BARBU-DAN BARBILIAN”

REZULTATELE OBȚINUTE DE ELEVII

COLEGIULUI NAŢIONAL „ MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

LA CONCURSUL  „ION BARBU-DAN BARBILIAN”

30 OCTOMBRIE 2011, EDIŢIA a XVI-a , CĂLĂRAŞI,

NR.CRT NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR CLASA PREMIUL PROFESOR ÎNDRUMĂTOR
1. ENACHE MIHAELA-CRISTINA a XII-a F al II-lea (nota 9,50 ) TENDER CRISTINA