Arhiva din categoria ‘Concursuri’

REZULTATELE CONCURSULUI CANGURUL LINGVIST

REZULTATELE OBȚINUTE DE ELEVII

COLEGIULUI NAŢIONAL „ MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

LA CONCURSUL CANGURUL LINGVIST-proba de baraj-

SECŢIUNEA POVEŞTILE CANGURULUI

24 martie 2012, Bucureşti

 

 

NR.CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI CLASA PREMIUL PROFESOR ÎNDRUMĂTOR
1. ANDREI BACHEŞ a X-a A al III-lea STAN LOREDANA

 

 


https://www.cangurul.ro/pc512/baraj%20Lingvist%202012_pov.pdf

 

REZULTATELE CONCURSULUI INTERJUDEŢEAN „CONDEI DE JURNALIST”

REZULTATELE OBȚINUTE DE ELEVII

COLEGIULUI NAŢIONAL „ MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

LA CONCURSUL  INTERJUDEŢEAN “CONDEI DE JURNALIST”

ediţia a II-a, 20 martie 2012, Suceava

 

NR.CRT NUMELE  ȘI  PRENUMELE ELEVILOR CLASA PREMIUL PROFESOR ÎNDRUMĂTOR
1.  DIANA ZAHARIA IX G I  (secţiunea interviu) STAN LOREDANA
2. ANCUŢA ION XII A III  (secţiunea reportaj) STAN LOREDANA

Diplomele obţinute

Concursul Interjudeţean de Matematică “Gheorghe Mihoc” Ediţia a XVIII-a, Slobozia, martie 2012

Sâmbătă 24 martie 2012 a avut loc la Slobozia, Concursul Interjudeţean de Matematică “Gheorghe Mihoc”, ediţia a XVIII-a, organizat de Colegiul Naţional „Mihai Viteazul” şi de Filiala Ialomiţa a Societăţii de Ştiinţe Matematice din România. La concurs au participat  94 de elevi din judeţele  Călăraşi, Constanţa,  Ialomiţa, Prahova şi din municipiul Bucureşti. Elevii liceului nostru au obţinut rezultate foarte bune:

 

Nume şi prenume

Clasa

Premiu

Profesor îndrumător

Gae Silviu

Clasa a IX-a B

Premiul I

Popescu Marcel

Custură Mihai

Clasa a X-a A

Premiul I

Stere Sorin

Drăjneanu Diana

Clasa a XI-a A

Premiul I

Papacu Nicolae

Şchiaua Dragoş

Clasa a X-a B

Premiul al III-lea

Papacu Nicolae

Geambaşu George

Clasa a XII-a A

Premiul al III-lea

Mărgărit Marian

Danciu Andra

Clasa a VIII-a

Menţiune

Mărgărit Marian

Iordache Vlad

Clasa a IX-a A

Menţiune

Tudor Mioara

Puia Cristian

Clasa a X-a B

Menţiune

Papacu Nicolae

Tatu Daniela

Clasa a XI-a B

Menţiune

Popescu Marcel

CONCURSUL NATIONAL DE FOTOGRAFIE ”ROMÂNIA, ŢARA MEA”

REZULTATELE

CONCURSULUI  NATIONAL DE FOTOGRAFIE

 ” ROMÂNIA, ŢARA MEA ”

Reşiţa, Ediția a II-a, noiembrie 2011

 

 

SECȚIUNEA a III-a „Hoinar prin Munţii Banatului”

Nr.crt. Numele și prenumele elevului Rezultatul obținut clasa Profesor îndrumător
1. BICA-POPI MELANIA premiul I a VIII-a TENDER CRISTINA
2 BICA-POPI MELANIA premiul al II-lea a VIII-a TENDER CRISTINA
3 CALINCU VLAD premiul al III-lea a V-a VLAD EMILIA

REZULTATELE CONCURSULUI INTERJUDEȚEAN DE CREAŢIE LITERARĂ / ESEU ” MIHAI EMINESCU ”, Ediţia a III-a

Inspectoratul Școlar al Județului Ialomița

Biblioteca Județeană ” Ștefan Bănulescu”

Casa Corpului Didactic Ialomița

Colegiul Național ” Mihai Viteazul  ” Slobozia

REZULTATELE


CONCURSULUI  INTERJUDEȚEAN DE CREAŢIE LITERARĂ / ESEU

 ” MIHAI EMINESCU ”

Ediția a III-a, 15 ianuarie 2012

 

 

SECȚIUNEA ESEU

Nr.crt. Numele și prenumele elevului Rezultatul obținut clasa Școala de proveniență Profesor îndrumător
1.        MELINTE GEORGIANA-ALEXANDRA premiul  II XIIC LICEUL TEORETIC ”SPIRU HARET” MOINEȘTI, JUD. BACĂU RACHERU TINCUȚA
2.        ANDREEA STATE, UNGURIANU ANTONELA, AGAFIȚEI ALINA premiul  III XII E COLEGIUL NAȚIONAL ”DRAGOȘ VODĂ” CÂMPULUNG MOLDOVENESC, JUD.SUCEAVA ȘTEFĂROI IONELA
3.        PAȚILEA MIRUNA-MIHAELA menţiune XIIC LICEUL TEORETIC ”SPIRU HARET” MOINEȘTI, JUD. BACĂU RACHERU TINCUȚA
4.        LĂCĂTUȘU MĂDĂLINA-ELENA menţiune X G LICEUL TEORETIC ”SPIRU HARET” MOINEȘTI, JUD. BACĂU RACHERU TINCUȚA
5.        APETRII TORA-DANIELA

menţiune XIC GRUPUL  ȘCOLAR  INDUSTRIAL ENERGETIC CERNAVODĂ, JUD.CONSTANȚA NISTOR LUCHEREA
6.        DIMOFTE OANA menţiune XII GRUPUL  ȘCOLAR  “SFÂNTA MARIA” GALAŢI COJOCARU DORINA

SECȚIUNEA CREAȚIE LITERARĂ- PROZĂ

 

Nr.crt. Numele și prenumele elevului Rezultatul obținut clasa Școala de proveniență Profesor îndrumător
1.        APETRII TORA-DANIELA

 

menţiune XIC GRUPUL  ȘCOLAR  INDUSTRIAL ENERGETIC CERNAVODĂ, JUD.CONSTANȚA NISTOR LUCHEREA
2.        TRAȘCĂ ALINA menţiune X GRUPUL  ȘCOLAR  ”BRĂTIANU” DRĂGĂȘANI, JUD.VÂLCEA BĂLAN ECATERINA

 

SECȚIUNEA CREAȚIE LITERARĂ- POEZIE

Nr.crt. Numele și prenumele elevului Rezultatul obținut clasa Școala de proveniență Profesor îndrumător
1.        ȚĂPUC ALEXANDRU-VIOREL -CRISTIAN premiul  II XIIID GRUPUL  ȘCOLAR  INDUSTRIAL ENERGETIC CERNAVODĂ, JUD.CONSTANȚA NISTOR LUCHEREA
2.        AMBĂRUŞ CRISTIAN GABRIEL premiul  II XII COLEGIUL NAȚIONAL ”CUZA-VODĂ” HUȘI, JUD.VASLUI MARIN MIRELA
3.        DRUGĂ IONELA LARISA premiul  III XIIF COLEGIUL NAȚIONAL ”GIB.MIHĂESCU” DRĂGĂȘANI, JUD.VĂLCEA RADU MIHAELA
4.        GĂMAN MIHNEA-ALEXANDRU premiul  III XI COLEGIUL NAȚIONAL ”FRAȚII BUZEȘTI” CRAIOVA, JUD.DOLJ COJOCĂREANU GABRIELA
5.        MUDREI MARIUS-MIHAI menţiune XII GRUPUL  ȘCOLAR  INDUSTRIAL ENERGETIC CERNAVODĂ, JUD.CONSTANȚA NISTOR LUCHEREA

Profesori organizatori:

STAN LOREDANA-  COLEGIUL NAȚIONAL ”MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

ROMAN ALINA- COLEGIUL NAȚIONAL ”MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

TENDER CRISTINA – COLEGIUL NAȚIONAL ”MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

 

Director ,

prof.Frâncu Paul – COLEGIUL NAȚIONAL ”MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

REZULTATELE CONCURSULUI NAȚIONAL DE CREAȚIE LITERARĂ “COPILĂRIA, UN POEM”

REZULTATELE  OBȚINUTE DE

ELEVII COLEGIULUI NAŢIONAL „MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

LA CONCURSUL  NAŢIONAL DE CREAȚIE LITERARĂ

 COPILĂRIA, UN POEM

etapa a III-a  – NEAMŢ, octombrie 2011

NR.CRT NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR CLASA PREMIUL OBȚINUT PROFESOR ÎNDRUMĂTOR
1. SAVU ANDREEA a V-a I TENDER CRISTINA

CONCURSUL INTERJUDEȚEAN DE CREAȚIE LITERARĂ/ ESEU ” MIHAI EMINESCU ”

CONCURSUL INTERJUDEȚEAN DE CREAȚIE LITERARĂ/ ESEU
” MIHAI EMINESCU ”

Ediția a III-a, 15 ianuarie 2012

 
 

REGULAMENTUL CONCURSULUI

 
 

REZULTATELE CONCURSULUI „ION BARBU-DAN BARBILIAN”

REZULTATELE OBȚINUTE DE ELEVII

COLEGIULUI NAŢIONAL „ MIHAI VITEAZUL” SLOBOZIA

LA CONCURSUL  „ION BARBU-DAN BARBILIAN”

30 OCTOMBRIE 2011, EDIŢIA a XVI-a , CĂLĂRAŞI,

NR.CRT NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVILOR CLASA PREMIUL PROFESOR ÎNDRUMĂTOR
1. ENACHE MIHAELA-CRISTINA a XII-a F al II-lea (nota 9,50 ) TENDER CRISTINA

ELEVII ÎNSCRIȘI LA CONCURSUL DE LECTURĂ POVEȘTILE CANGURULUI

CLASA a V-a

NR.CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI PROFESOR COORDONATOR
 1. CĂLINCU VLAD TENDER CRISTINA
 2. GRIGORE ANDREEA TENDER CRISTINA
 3. IRIMESCU CRISTINA TENDER CRISTINA
 4. PĂTLĂGEANU MARIAN TENDER CRISTINA
 5. PĂUN RAUL TENDER CRISTINA
 6. SAVU ANDREEA TENDER CRISTINA

CLASA a VI-a

NR.CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI PROFESOR COORDONATOR
 1. POPA IULIA BUCIU DOINA
 2. DUMBRAVĂ ROBERT BUCIU DOINA
 3. POPESCU MĂDĂLINA BUCIU DOINA
 4. VĂDUVA ALEXANDRU BUCIU DOINA
 5. COSMA ANCA BUCIU DOINA

CLASA a VII-a

NR.CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI PROFESOR COORDONATOR
 1. DAVID RALUCA ROMAN ALINA
 2. GHEORGHE ROBERT ROMAN ALINA
 3. ION ALEXANDRA ROMAN ALINA
 4. MĂIȚĂ VIVIANA ROMAN ALINA
 5. MĂRGESCU NADIA ROMAN ALINA
 6. NAE PATRICIA ROMAN ALINA
 7. NEACȘU CRISTIAN ROMAN ALINA
 8. NEGUSTORU SABINA ROMAN ALINA
 9. OANCEA BIANCA ROMAN ALINA

CLASA a VIII-a

NR.CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI PROFESOR COORDONATOR
 1. ANDREI MIHNEA TENDER CRISTINA
 2. BICA-POPI MELANIA TENDER CRISTINA
 3. BÎRSAN ROXANA TENDER CRISTINA
 4. BUNEA MIHAI ALEXANDRA TENDER CRISTINA
 5. BUZU GEORGIANA TENDER CRISTINA
 6. DOROBANȚU CRISTIAN TENDER CRISTINA
 7. GEORGESCU RĂZVAN TENDER CRISTINA
 8. IANCU OANA TENDER CRISTINA
 9. LEPĂDĂTESCU ALEXANDRU TENDER CRISTINA
 10. MARINACHE ȘTEFANIA TENDER CRISTINA
 11. MODORAN ALEXANDRU TENDER CRISTINA
 12. ȘTIRBU MIRELA TENDER CRISTINA
 13. VASILE SILVIA TENDER CRISTINA

CLASA a IX-a A

NR.CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI PROFESOR COORDONATOR
 1. SIMION MIHAELA ROMAN ALINA

CLASA a IX-a G

NR.CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI PROFESOR COORDONATOR
 1. DOBRE CARMEN-VALENTINA STAN LOREDANA
 2. DRAGOMIR DĂNUȚ -VIOREL STAN LOREDANA
 3. DUBĂLARU GABRIELA STAN LOREDANA
 4. DUMITRAȘCU ANDREEA STAN LOREDANA
 5. ENACHE MIHĂIȚĂ-MĂDĂLIN STAN LOREDANA
 6. GHIZDEANU ANDREEA STAN LOREDANA
 7. GRINZEANU MIRELA -GABRIELA STAN LOREDANA
 8. ȚUICAN ANDREEA-LORENA STAN LOREDANA
 9. VIERIU CRISTINA-DOINIȚA STAN LOREDANA
 10. ZAHARIA DIANA STAN LOREDANA

CLASA a X-a A

NR.CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI PROFESOR COORDONATOR
 1. BACHEȘ ANDREI STAN LOREDANA
 2. IONESCU LAURENȚIU STAN LOREDANA
 3. IRIMIA MĂDĂLIN STAN LOREDANA
 4. POPA IULIANA STAN LOREDANA
 5. VASILESCU ANDREI STAN LOREDANA

CLASA a XI-a D

NR.CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI PROFESOR COORDONATOR
 1. APOSTOL BIANCA STAN LOREDANA
 2. BRATU VALENTIN STAN LOREDANA
 3. IANCU MIRELA STAN LOREDANA
 4. MAREȘ ȘTEFANIA STAN LOREDANA
 5. NECULA ANDREEA STAN LOREDANA
 6. NEDELCU ANDRA STAN LOREDANA
 7. NIȚĂ LIVIU STAN LOREDANA
 8. NUCĂ AURELIA STAN LOREDANA
 9. PIVA ILEANA STAN LOREDANA
 10. STANCIU IONICA STAN LOREDANA

CLASA a XI-a F

NR.CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI PROFESOR COORDONATOR
 1. BADEA ADRIANA ROMAN ALINA
 2. ZĂBAVĂ BOGDAN ROMAN ALINA

PERFORMANTE ANUL 2011

NR. CRT.

DISCIPLINA

NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI

CLASA

PROFESOR INDRUMATOR

REZULTATE FAZA NATIONALA

1

BIOLOGIE

BABA CATALIN

XIIE

NEGOITA IULIANA

2

CHIMIE

DRĂGHICI MARIA

VIII

NIŢĂ ELENA

3

CHIMIE

TANASE LIVIU

IXB

ISTRATE GABRIELA

4

CHIMIE

RAŢĂ THEODOR

IXA

ISTRATE GABRIELA

5

CHIMIE

ILIE MARIA

XB

ISTRATE IOANA

MENTIUNE

6

CHIMIE

DEACU BOGDAN

XB

ISTRATE IOANA

7

ECONOMIE

ARON DENISA-FLORENTINA

XII

VESTINEANU ELENA

8

FIZICA

DANCIU ANDRA MARIA

VII

BADELE NELA

9

FIZICA

TANASE MIRCEAADRIAN

IXA

DRAGOMIR ELEONORA

MENTIUNE

10

FIZICA

BAICOIANU DANIELA-ALINA

IXB

FRANCU PAUL

11

FIZICA

MARINESCU DAN-CRISTIAN

IXB

FRANCU PAUL

12

FIZICA

MIHAI ROXANA- IRINA

XB

FRANCU PAUL

13

FIZICA

TATU DANIELA-FLORENTINA

XB

FRANCU PAUL

14

FIZICA

DRUNCEA MIHAI NICUSOR

XIA

DRAGOMIR ELEONORA

15

GEOGRAFIE

TRANDAFIR DENISA

XA

PARVU TUDORA

16

GEOGRAFIE

SIMION CRISTINA

XIIG

MANEA CRISTIAN

17

INFORMATICA

LAMBRU ANDREI

XIA

ROMASCU ANGHELUSA

18

ISTORIE

MURATURA ANDREEA

XF

VLAD EMILIA

MENTIUNE

19

ISTORIE

ENACHE MIHAELA- CRISTINA

XIF

VLAD EMILIA

MENTIUNE

20

LB. FRANCEZA

BAJAN DOMNICA

XF

MOCANU ELENA

MENTIUNE

21

LB. FRANCEZA

MIHAI SONIA

XIIF

DESPA DAN

MENTIUNE

22

LB. ROMANA

VOITEANU FLORINA- RALUCA

XII

BUCIU DOINA

PREMIU SPECIAL

23

MATEMATICA- Haimovici

PETRIŞOR RODICA

IXE

POPESCU MARCEL

24

MATEMATICA- Haimovici

DOBRICĂ LORENA

XIE

TONT ADRIANA

25

MATEMATICA- Haimovici

BOGHIU MIRELA

XIIE

PAPACU NICOLAE

PREMIUL III

26

MATEMATICA- Haimovici

GRIGORE SIMINA

XF

TONT ADRIANA

MENTIUNE

27

MATEMATICA

CUSTURĂ MIHAI

IXA

STERE SORIN

28

MATEMATICA

DRĂJNEANU DIANA

XA

PAPACU NICOLAE

29

MATEMATICA

MIHAI ROXANA

XB

POPESCU MARCEL

30

MATEMATICA

GEAMBAŞU GEORGE

XIA

MARGARIT MARIAN

31

MATEMATICA

ONCESCU COSMIN IONUŢ

XIIB

TUDOR MIOARA

32

PSIHOLOGIE

VESMAN DIANA

XIIF

IONESCU ADRIANA

33

RELIGIE

ZAPCIU IONELA- MIHAELA

XF

STROEADRIAN

34

LATINA

ARDELEANU LAURA- STEFANIA

IXF

STAN LOREDANA

35

LATINA

STROE NICOLETA- ANDREEA

IXF

STAN LOREDANA

36

LATINA

POPESCU CARMEN

XF

STAN LOREDANA

37

LATINA

PENCU SILVIA

XF

STAN LOREDANA

38

CHIMEXPERT

ILIE MARIA

XB

ISTRATE IOANA

39

TENIS DE MASA

BATRANU VALENTIN

XIIG

NEAGU LIVIU

40

SAH

STANICU ANDREEA

IXA

SIMION EMILIA

41

ATLETISM

TURCU GEORGE

XB

SARBU TUDOR

42

ALEGE! ESTE DREPTUL TAU!

MARINESCU DAN

IXB

NEGOITA IULIANA

43

ALEGE! ESTE DREPTUL TAU!

RADULESCU GEANINA

XIA

POPA MARIA

44

CULTURA

SI CIVILIZATIE

ROMANEASCA

CARACOSTEA ALINA

XF

VLAD EMILIA

45

GALEATA AIDA- GEANINA

XF

46

STOICESCU ANDREEA

XF

47

INFORMATICA APLICATA

NEAGU ROBERT

IXD

STOICA MONA

MENTIUNE

48

FIZICA- EVRIKA

DANCIU ANDRA MARIA

VII

BADELE NELA

PREMIUL III

49

FIZICA- EVRIKA

MIHAI ROXANA- IRINA

X

FRANCU PAUL

MENTIUNE

50

FIZICA- EVRIKA

TANASE MIRCEAADRIAN

IX

DRAGOMIR ELEONORA

51

CHIMIE- CONCURS EUROPEAN EUSO

ILIE MARIA

XB

ISTRATE IOANA

PREMIUL II

52

MATEMATICA-ARHIMEDE

DRAJNEANU DIANA

XA

PAPACU NICOLAE

PREMIUL  I

53

MATEMATICA-ARHIMEDE

CUSTURA MIHAI

IXA

STERE SORIN

PREMIUL I

54

MATEMATICA-ARHIMEDE

RATA TEODOR

IXA

STERE SORIN

PREMIUL III

55

MATEMATICA-ARHIMEDE

TOMA IOANA

IX

PAPACU NICOLAE

PREMIUL  III

56

MATEMATICA-ARHIMEDE

PUIA CRISTIAN

IX

PAPACU NICOLAE

PREMIUL III

57

MATEMATICA-ARHIMEDE

POPA IULIA

V

POPESCU MARCEL

MENTIUNE

58

MATEMATICA-ARHIMEDE

ALEXANDRESCU ANDA

V

POPESCU MARCEL

MENTIUNE

59

MATEMATICA-ARHIMEDE

RADU ALEXANDRA

VIII

TUDOR MIOARA

MENTIUNE

60

FIZICA- CONCURSUL PHI

MIHAI ROXANA – IRINA

XB

FRANCU PAUL

PREMIUL II

61

MATEMATICA- ARHIMEDE INTERNATIONAL

DRAJNEANU DIANA

XA

PAPACU NICOLAE

MEDALIE DE AUR